Møter Premier League-klubb i Marbella

Etter at Newcastle slo ut Arsenal i EFL-cupen ble Premier League-kampen mellom førstnevnte og Crystal Palace omberammet. Da ønsket Premier League-laget å møte oss på Marbella.

Annonse:

Sportssjef Jørgen Bjørn har forflyttet seg fra Nigeria til Ghana det siste døgnet. På SMS fra Ghana er det en spent og glad sportssjef som kan meddele at Crystal Palace blir motstandere på Marbella den 13. mars klokken 16.00. 

- Det blir en fin kamp for oss og en stor gulrot for spillerne på vei mot seriestarten den 30. mars mot KBK, forteller Jørgen Bjørn før han forteller historikken om hvordan dette ble mulig for Kamma.

- Vi har snakka med Palace ganske lenge. Om Newcastle slo ut Arsenal av cupen visste Palace at deres kamp mot Newcastle ville bli omberamma. Da ønsket de en tur til Marbella for å spille mot oss. Newcastle vant og nå blir det kamp på den spanske solkysten.

Tidligere denne oppkjøringen møtte vi internasjonal motstand i Veres Rivne. Nå får vi altså en ny test mot et godt lag fra en stor liga.

- Det blir en fin test mot topp internasjonal referanse. Et lag som spiller i en av verdens beste ligaer er både en ny og nyttig test for oss, men forhåpentligvis også en mulighet for spillerne våre til å kjenne toppnivået på kroppen, avslutter en spent sportssjef.

På Marbella skal vi også møte Sarpsborg 08 den 7. mars.

PS: Kampen mot Crystal Palace sendes på TV, men spilles bak lukkede dører.

Annonse fra Eliteserien: